Nízkoenergetické dřevostavby zažívají v posledních letech velký rozmach. Vysoký komfort, ekonomičnost a správné provedení při výstavbě patří mezi základní požadavky každého investora.
Dřevostavby navíc berou ohled na životní prostředí, brzkou návratnost investice při samotné výstavbě, ale i samotnou rychlost výstavby oproti jiným technologiím.
Nárůst počtu dřevostaveb se v České republice v posledních letech téměř zdvojnásobil.
Projekty dřevostaveb vyhovují kritériím, které jsou důležitým faktorem při rozhodování o výstavbě vlastního domu každým stavebníkem. Mnozí se nespokojí jen s typovými projekty, ale vyžadují stavbu na míru, která bude odpovídat jak dispozičně, vzhledově, energeticky a funkčně jejich představám.
Dřevostavba je pak navrhována s ohledem na přání budoucího majitele a jeho specifické potřeby.
Velmi častým požadavkem bývá výstavba rodinného domu na klíč. Tedy od navržení projektu, výstavbu a předání domu k užívání.
Většina investorů hledá přijatelnou cenu při vstupní investici. Tyto rodinné domy na klíč odpovídají menšímu či středně velkému domu. Většinou dispozičně 3+kk. Vhodným řešením těchto staveb bývají bungalovy – jednopodlažní stavby, které lze díky jednoduché, ale účelné konstrukci dřevostavby realizovat do 3 – 4 měsíců od zahájení výkopových prací. Ceny těchto domů se pak pohybují kolem 2 milionů, ale cena může být i nižší.
Nespornou výhodou nízkoenergetických dřevostaveb je nízké spotřeba tepla na vytápění. Dům je z konstrukčního a tepelného hlediska velmi důkladně posouzen a proveden. Oproti běžným dříve stavěným rodinným domům je spotřeba tepla zhruba až pětkrát menší.
I rychlost výstavby je dalším kladem, kdy investoři nečekají rok či dva než se mohou nastěhovat. Technologie mokrého procesu výstavby je pouze u spodní stavby domu – základové desky. Vrchní stavba nepotřebuje delší technologické přestávky jako je tomu u staveb ze zděných materiálů. Dřevěné konstrukční systémy jsou také velmi flexibilní, kdy se vnitřní dispozice dřevostavby může pozměnit dle investora, aniž by se muselo zasahovat do vnějších nosných stěn.
Obvodové stěny u dřevostaveb poskytují díky své štíhlosti více místa o obytné ploše. Navíc mají velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.
0 komentářů u “Co přináší svým majitelům nízkoenergetické dřevostavby?”